İşte AKP'nin 2023 hedefinin örnek öğretmen modeli budur.

single-image


Laik cumhuriyetin nimetlerinden faydalanan, maaş alan ve oradan beslenen, dünyanın hiç bir yerinde değil öğretmen okula müstahdem yapılmayacak asalak tipler bunlar...

İşte AKP'nin 2023 hedefinin örnek öğretmen modeli budur...Atatürk ve laiklik düşmanı bu tipler emperyallerin önünde diz çökerek, memleketelerinin  satılmasına, halkının sömürülmesine ses çıkartmadan maaş alarak ışıklı ekmek sepeti üretecek kafalar yetiştirirler... Ve bu onlar için Tanrının bir emridir... Cehaleti bir dini emirmiş gibi ihanet içinde halka bir din gibi yutturmaya çalışan zeka özürlülerdir... Bunlardan öğretmen değil Teğmen Kubilay'ı şehit eden yobazlar olur....

Devlet kadrolarından yandaş olmayan yüzlerce isim, ayağı yere basmayan iddialarla kopartılırken, Atatürk ve Cumhuriyet düşmanı “devlet yöneticileri” iyice pervasızlaştı. Bunun son örneği ise Milli Eğitim Bakanlığı Maarif Müfettişi Erhan Bulut oldu. Hükümete yakın eğitim sendikası Eğitim Bir Sen ile sıkı ilişkileri bulunan, çok sayıda imam hatip okul yöneticisi tarafından plaket verilen Bulut, Facebook sayfasında yaptığı bir paylaşımla dikkat çekti.


Bulut'un paylaştığı, çizgi kalitesi olarak gericilerin Misfak dergisine ait olduğu düşünülen karikatürde konuşan karakterlerden birinin şu skandal sözleri söylediği görüldü: "Demokrasi, Allah'a 'Biz senden daha iyi bir kanun yaparız' demenin Yunancası; Laiklik, Allah'a 'Sen bizim işimize karışma' demenin Fransızca'sıdır!"

EĞİTİM-İŞ: ŞERİATLA YÖNETİLEN BİR ÜLKEYE GİTSİN

Eğitim-İş Genel Başkanı Orhan Yıldırım, şunları söyledi: "Demokrasi ve laiklikle yükselen bu ülkenin devlet yönetiminde kendisine yer bulduğu halde bu iki değerle dalga geçen şahsın, pervasızlığı cevap bulmalıdır. Ülkeye yönetenlere dair en ufak bir eleştiri dahi hakaret soruşturmalarına, ceza davalarına konu olurken, ülkeyi kuranlara ve onların ülkeye kattığı değerlere saldırmanın cezasız bırakılması, vatansever yurttaşların yüreğinde yara açmaktadır. İnsanlığın kazanımı olan demokrasi ve laiklik kavramlarını içselleştirememiş, açık açık şeriat özlemi çektiğini belirten bir şahıs, namuslu ve tutarlı davranarak görevinden istifa edip şeriatla yönetilen bir ülkeye pekala gidebilir!

Milli Eğitim Bakanlığı, bin bir yetkiyle donattığı bu şahıs hakkında derhal idari soruşturma başlatmalı ve kamuoyunun yaralanan vicdanını onarmalıdır. En ufak bir fikir beyanını 'devlet yöneticilerine hakaret' torbasına tıkmaya çalışan yargı mensupları da, bir kez olsun oturduğu koltuğun arkasında asılı duran Mustafa Kemal Atatürk portresine bakmalı ve bu şahıs hakkında gereğini yapmalıdır. Eğitim-İş olarak konunun takipçisi olduğumuzu belirtir, Cumhuriyet ve onun değerlerine yapılan her türlü saldırıyı karşılıksız bırakmayacağımızı bir kez daha vurgularız!"

ilginizi Çekebilir