"Bu görüşme bir nezaket görüşmesi"

single-image


CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak CHP'nin MYK gündemini kamuoyuyla paylaştı.

Öztrak düzenlediği basın açıklamasında, Kılıçdaroğlu Ahmet Türk görüşmesine ilişkin "Bu görüşmenin bir nezaket görüşmesi olduğunu, daha çok karşı tarafı dinleme görüşmesi olduğunu biliyorum" dedi. Öztrak'ın açıklamasından öne çıkan başlıklar şöyle:

■ (Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın Yazar Kadir Mısıroğlu'nu ziyaret etmesi) Milletimiz Anıtkabir’e koşarken bir gün önce onun kurduğu Diyanet İşleri Başkanlığının şu an başında bulunan zat, milletimizi bölecek, kışkırtacak bir girişimde bulundu. Azılı bir Atatürk düşmanı fesli Kadir’i ziyarete koştu. Bu ziyaret basit bir hasta ziyareti olarak kabul edilemez. Açık bir mesaj, meydan okuma, kutuplaştırma vardır. Bu zat yaptığının sorumluluğunu alıp görevinden istifa etmelidir. Bu zat istifa etmezse de görevden alınmalıdır.

■ (Hakkari'deki mühimmat patlaması) "Tunceli’de 2 askerimiz donarak şehit olmuştu. Sorumlu, hava şartları dendi. Şimdi de Hakkari’de önce arızalı mühimmat patlaması deniyor. Erdoğan yine aynı konuşmada sanki burada bir terör saldırısını kasteden bir açıklama yaptı. Ortada vatandaşlarımızı aileleri tatmin edecek bir açıklama yok. Burada sorumlu belli. İcranın başı olan Saray’dır."

■ "Sarayın gündemi ile milletin gerçek gündemi arasındaki uçurum büyüyor. Milletin gündemi ekmek mücadelesi. Gidip uçan saray aldılar. Millet yokluk içindeyken yaptığınız ayıptır dedik. İtibardan tasarruf olmaz dediler, sonra ise hibe olduğunu iddia ettiler. Hibe anlaşmasını gösterin dedik, uçağın hibe kaydı henüz daha yapılmadı dediler. Bu haftasonu bir baktık Erdoğan uçan sarayıyla Paris'e gidiyor. Milletimiz ekonomik krizle boğuşurken, esnaf "biz bittik" diye bağırırken, konkordatolar başını alıp gitmişken, beyefendi hibe dediği dünyanın en lüks uçağını yeniden dayatıp döşetmek için milyonları gözünü kırpmadan harcamış.

■ Bunlar milletten koptu. Vatandaşın halidir nicedir görmüyorlar. Dürbünle baksalar bile milletin halini görmüyorlar. Bu beyler nerede yaşıyor? Millet eti bayramdan bayrama görür oldu.

■ Sarayın damadı, 'Türkiye'ye ekonomik saldırı oldu ama Türkiye bunu 2 ayda püskürttük' diyor. Neyi doğru yaptınız da bu saldırıyı püskürttünüz? Türkiye dünyanın en kırılgan ekonomileri listesinin başında yer alıyor. Hükümet 3 maymunu oynamaya devam ediyor. ■ Milletimizin gerçek gündemi budur. Saray istiyor ki andımız tartışılsın, ezan tartışılsın. Milletimizin hayatta kalma mücadelesi görülmesin, konuşulmasın. KILIÇDAROĞLU-TÜRK GÖRÜŞMESİ: KARŞI TARAFI DİNLEMEYE DÖNÜK GÖRÜŞME

■ (Kılıçdaroğlu- Ahmet Türk görüşmesi) CHP Genel Başkanı demokrasiden yana olan, haktan, hukuktan, adaletten yana olan, her türlü aşırılıkla terörle arasına mesafe koyan herkesle görüşür. Ama bu görüşmenin kapsamında ne var ne yok açıkçası bu konuda çok fazla bilgim yok. Ama bu görüşmenin bir nezaket görüşmesi olduğunu, daha çok karşı tarafı dinlemeye dönük bir görüşme olduğunu biliyorum. ■ (Öztürk Yılmaz ile ilgili gelen soruya ilişkin) Sayın Öztürk Yılmaz'la ilgili olarak ikinci disiplin soruşturmasının başladığıyla ilgili grup başkanvekilleri bilgi verdiler. İzin verirseniz ben bir şey söylemeyeyim, şık da olmaz. KUŞOĞLU'DAN KILIÇDAROĞLU-TÜRK GÖRÜŞMESİ AÇIKLAMASI: ÜLKENİN BİRLİK VE BEKASI İÇİN HERKESLE BİR ARAYA GELİR CHP

Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kuşoğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, HDP'li eski milletvekili Ahmet Türk ile görüşmesine ilişkin, "Sayın Genel Başkanımız, ülkenin birlik ve bekası için bu konuda hassasiyet gösteren herkesle bir araya gelir." dedi.

ilginizi Çekebilir