AZEZ'DE TSK ÜSSÜNE SALDIRI: 2 ASKER ŞEHİT OLDU

single-image


Suriye’de Fırat’ın doğusuna başlatılan operasyonlar 3. gününde. Operasyon nedeniyle Ceylanpınar’da 11 yaşındaki bir çocuk hayatını kaybetti. Hayatını kaybeden asker sayısı ise 3'e çıktı.

Türkiye ve dünyanın çeşitli ülkelerinden operasyonların durdurulması çağrılarına rağmen TSK'nin, içerisinde cihatçı grupların da bulunduğu ÖSO militanlarıyla birlikte Fırat’ın doğusuna başlattığı operasyon 3. gününde.

Operasyon nedeniyle Resulayn (Serekaniye) ve Tel Abyad'da şiddetli çatışmalar yaşanıyor. Çatışmalar nedeniyle yeni ölüm haberleri geldi. Sınırın öte yanından Ceylanpınar'a atılan bir havan mermisi nedeniyle yaralanan 11 yaşındaki bir çocuk hayatını kaybetti. Azez'de SGD'lilerin TSK üssüne düzenlediği saldırıda ise 2 asker hayatını kaybetti. Resulayn'daki dün gece yaşanan çatışmalarda da TSK mensubu 1 askerin hayatını kaybettiği açıklanmıştı. Ceylanpınar'da 11 yaşındaki bir çocuk ve Suruç'taki iki kişiyle birlikte sivil ölümlerinin sayısı 9’a yükseldi. Tel Abyad'da yaşanan çatışmalarda ise 4 ÖSO militanı öldü. Mardin'in Nusaybin ilçesinde de gazetecilerin bulunduğu binaya Kamışlı'dan uzun namlulu silahlarla ateş açıldı. Saldırıda iki Anadolu Ajansı muhabiri hafif yaralandı.

Çatışma ve ölümlere dönük ülke geneline yayılan tepkilere rağmen gece boyu sınıra askeri sevkiyat devam etti. Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ise ABD’li, İngiliz ve Fransız mevkidaşlarıyla operasyon hakkında görüşme gerçekleştirdi.

AZEZ'DE TSK ÜSSÜNE SALDIRI: 2 ASKER HAYATINI KAYBETTİ

Fırat'ın batısında bulunan Azez'deki TSK üssüne havanlı saldırı düzenlendi. Saldırıda 5 asker yaralandı. SDG'lilerin Tel Rıfat'tan düzenlediği saldırı sonrası hastaneye kaldırılan askerlerden 2'si hayatını kaybetti. Ölen askerlerin isimlerinin Piyade Uzman Çavuş Abdülhamit Bilgen ve Uzman Onbaşı Yunus Mermer olduğu öğrenildi. 3 askerin tedavisi ise sürüyor. Havan mermilerinin geldiği bölge ise ateş altına alındı.

ilginizi Çekebilir